Haber

Ankara’nın Çubuk ilçesinde sağanak yağış nedeniyle evler sular altında kaldı.

Ankara’nın Çubuk ilçesinde öğleden sonra başlayan şiddetli yağmur nedeniyle çok sayıda evin bodrum katını su basarken, vatandaşlar zor anlar yaşadı. Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde kanalizasyonların taştığı ve yağmur sularının etkili olduğu bölgede bazı konut ve iş yerlerinin bodrum katlarını su bastı. Su ile dolan bodrum, depo ve alt kat dairelerde bulunan eşyalar kullanılamaz hale geldi. Kısa sürede bölgeye gelen Ankara Büyükşehir Belediyesi suları tahliye etti.

“BİNALARIMIZIN ALT KATLARI HEM YAĞMUR HEM DE KANALİZASYONLA DOLU”

Evini su basan Çetin Konyalı, “Yağmur yağdığında bu durumu sık sık yaşıyoruz. Bugün mahallede yağan yağmur sonrası birçok alt dairemizi su bastı. Rögarlar tıkanınca evlerimiz doluyor. Alt kat Binalarımızın yaklaşık bir buçuk metre kadar hem yağmur hem de kanalizasyon suyu doluyor, aradık, itfaiye gelip çıkardı.” “Bu daha ne kadar böyle devam edecek? Artık yetkililerin bir an önce harekete geçmesini istiyoruz” dedi.

Çok kısa sürede evlerinin sular altında kaldığını ifade eden Halil İbrahim Canıtez, “Aniden yağan yağmur evimizin alt katını ve malzemeleri kullanılmaz hale getirdi. İtfaiye 2 saattir ateş ediyor ve halen ateş etmeye devam ediyor. Sular çekilince genel temizliğimizi yapacağız.”

Mahalle sakinleri altyapı sorunları yaşadıklarını belirterek, yetkililerden sorunlarının çözülmesini istedi.

golkoyhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu