Haber

Şefika Aygüneş, “Mesele Vatan, gerisi teferruat” diyerek Vatan Partisi’nden istifa etti

Vatan Partisi Antalya milletvekili adayı Şefika Aygüneş, ‘Erzurum mitinginde yaşananlar gösteriyor ki; Bu güç ilk turda değiştirilmelidir. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır diyerek adaylığından çekildiğini ve partiden istifa ettiğini açıkladı.

14 Mayıs Pazar günü yapılacak 2023 Türkiye genel seçimlerinde Anavatan Partisi’nin Antalya’dan 8. sıra milletvekili adayı olan Şefika Aygüneş, adaylığından çekildiğini ve partisinden istifa ettiğini açıkladı.

İstifa metnini sosyal medya hesabından paylaşan Aygüneş, şunları söyledi:

‘İdealist duygularla siyasete girdiğim gün 26 yaşındaydım. Aile içi şiddeti önlemek ve çocuklarımızı ilgilendiren hukuki sorunlarda daha fazla söz sahibi olabilmek ve sesimi duyurabilmek amacıyla girdiğim siyasette parti içinde çalışmalarımı tereddütsüz sürdürdüm. Ama gelinen noktada ülkemizin geleceği ve vatandaşlarımızın huzuru konusunda ciddi endişelerim var. Erzurum mitinginde yaşananlar gösteriyor ki; bu güç birincil tıpta değişmelidir. Elinde Türk bayrağı olan kadınımızın fotoğrafı ve çocuğumuzun yüzünden kanlar akıyor olması siyasete atılmamdan dolayı geldiğim noktayı sorgulamama neden oldu. 17 Mayıs 2021 tarihinden itibaren Genel Disiplin Kurulu üyesi ve il başkan yardımcısı olduğum Ülke Partisi’nden istifa etme gereği duyuyor. Antalya Milletvekili adaylığımdan çekiliyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır.’

haberkuluncak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu